Як відбувається продаж комерційної нерухомості?

Майже кожен власник нерухомості вважає, що коли покупець знайшовся, залишилися дрібниці – звернутися до нотаріуса та укласти договір купівлі-продажу. Та не все так просто. Власники часто забувають про нюанси підготовки до продажу або можуть бути взагалі не поінформованими про їхнє існування.

При продажу комерційної нерухомості важливо знати:

  1. Які документи потрібні, аби продаж Вашої нерухомості все ж відбувся, та щоб цей процес був безтурботним і приніс Вам задоволення, а не стрес.

Перед продажем треба бути впевненим, що приміщення юридично може бути відчужене. Адже є випадки, коли приміщення автономне, а земля під ним не оформлена, тому продаж є неможливим. Також треба перевірити, чи  немає обтяжень, заборгованостей, інших обмежень, та що документи в юридичному плані «чисті». Це робиться за допомогою реєстрів. Важливим є перелік документів: паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків, правовстановлюючі документи, технічна документація (перед угодою варто перевіряти технічний паспорт: чи відповідає стан приміщення (планування) реальному), якщо продавець/покупець у шлюбі, то згода чоловіка/дружини, а також свідоцтво про реєстрацію шлюбу,  звіт про оцінку майна.

  1. Як обрати нотаріуса, щоб комунікація та підготовка до продажу були максимально комфортними?

Часто при виборі нотаріуса сторони керуються вартістю послуг, але варто пам’ятати, що лише фаховий нотаріус вчасно перевірить ваші документи, оцінку та підкаже, чого не вистачає у вашому випадку, порадить, де та як їх швидше отримати. Фахівці компанії «Атланта Нерухомість» працюють лише з перевіреними нотаріусами.

  1. Які є варіанти продажу комерційної нерухомості залежно від того власником є фізична чи юридична особа?

Варіантів продажу комерційної нерухомості зазвичай є два: коли власник – фізична особа та коли власник – юридична особа.

Не всі власники знають, але якщо приміщення є у власності юридичної особи, то воно може продаватись не по оціночній, а по балансовій вартості. Це робить процес продажу більш приємним, адже зазвичай балансова вартість значно менша, а тому обидві сторони мають більше поле для маневру в плані податкової оптимізації.

Про процес продажу від фізичної особи зазвичай знають більше, для цього Вам потрібний звіт про оцінку майна. Це детальніше описано нижче.

Врахуйте, що бувають специфічні випадки, коли необхідні додаткові рішення. Менеджери відділу комерційної нерухомості, заручившись підтримкою юридичного та фінансового відділів, завжди шукають найбільш оптимальні шляхи продажу.

  1. Як обрати оцінщика, який зробить оптимальну для обох сторін оцінку та «не за всі гроші».

При виборі суб’єкта оціночної діяльності важливо обрати спеціаліста, який вчасно приїде до Вашого приміщення, зробить точну оцінку, ідентифікатор якої можна буде перевірити. Звіт про оцінку має бути повним та правильним, аби в майбутньому уникнути претензій з боку фіскальних органів.

Фахівці компанії «Атланта Нерухомість» оберуть надійного та перевіреного суб’єкта оціночної діяльності конкретно під Ваш випадок, для якнайменших затрат та якісного результату.

  1. Які податки мають заплатити власник та покупець під час купівлі-продажу нерухомості?

Часто лише перед самою угодою в нотаріуса власник та покупець дізнаються, яку суму податків має заплатити кожен з них.

До податків, які сплачують при купівлі-продажу комерційного об’єкта, належать:

– 6,5% – ПДФО + військовий збір;

– 1% – пенсійний;

– 1% – державне мито.

ВАЖЛИВО: існують певні розбіжності залежно від того, хто є власником – фізична чи юридична особа, та якої групи оподаткування.

У компанії «Атланта Нерухомість» працюють досвідчені менеджери з продажу комерційної нерухомості, які вже неодноразово проходили цей процес та залишали клієнтів задоволеними. У цьому їм допомагають кваліфіковані юристи, які спеціалізуються на питаннях, що стосуються нерухомості. Вони з радістю консультують клієнтів з усіх згаданих вище питань.

Ольга Синиця,
менеджер відділу комерційної нерухомості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *