Продаж комерційної нерухомості та здача в оренду без посередників.
Плюси, мінуси на ризики

Продати комерційну нерухомість в Луцьку або здати її в оренду сьогодні бажають багато власників. Зробити це можна як через посередників (агентства, рієлторів, маклерів тощо), так і самостійно. Розглянемо всі нюанси продажу нерухомості власноруч.

Плюси продажу комерційної нерухомості без посередників

Першою найголовнішою перевагою продажу нерухомості без рієлторської допомоги вважається особистий контроль продавцем усіх етапів угоди. Окрім того продавець впевнений, в достовірності інформації, адже вона передається «з уст в уста».

Наступна перевага – відсутність оплати послуг рієлторської компанії. Звичайно, хто не бажає економити гроші? А також плюсом є економія часу на пошуки надійного фахівця з продажу нерухомості та заключення з ним договору.

На цьому плюси продажу нерухомості без посередників завершуються. Розглянемо, що може відбутись на етапах продажу комерції в Луцьку, якщо ви робите це власними силами?

Мінуси та ризики, коли ви намагаєтесь продати комерційну нерухомість самостійно

В першу чергу ви маєте зрозуміти, що будете мати справу з великою сумою грошей. Тому потрібно бути максимально обережним та уважним, перевіряти потенційного клієнта. Випадки шахрайства при купівлі нерухомості – не одиничні, тому завжди варто бути на крок попереду.

Також ви ризикуєте встановити неправильну оцінку вартості нерухомості, адже зробити це без професійних знань практично неможливо. Таким чином, ціна нерухомості може стати або дуже низькою у порівнянні зі звичайною ринковою, або навпаки – необґрунтовано високою.

Щодо інших мінусів та ризиків самостійного продажу нерухомості, до них відносять:

  • Втрата особистого часу на телефонні дзвінки, що надходять в будь-який час доби; проведення показів приміщення потенційним покупцям, яким як виявляється в кінцевому результаті зовсім не підходить ваша нерухомість. Окрім того, Ви мимоволі можете стати актором чужої, добре зрежисованої гри, що в кращому випадку, має на меті, пониження ціни.
  • Некомпетентність у юридичних питаннях. Як оформлювати договір про купівлю чи оренду комерційної нерухомості? Які документи для цього потрібні? Чи підготовлені юридично документи приміщення до продажу чи здачі його в оренду.
  • Незнання каналів поширення інформації. Кому пропонувати? Де рекламувати? Де знайти потенційного покупця та скільки це все буде коштувати?
  • Тривалий час пошуку покупців. Не всі канали поширення інформації працюють однаково корисно. Якщо ви сподіваєтесь, що реклама надрукована на папері та приклеєна в людному місці спрацює, то ви помиляєтесь. Так можна шукати покупців декілька років і не досягнути бажаного результату.
  • Брак знань та досвіду по сплаті обов’язкових податкових та інших платежів, що виникнуть при продажі приміщення в Луцьку.

Ризики та мінуси при здачі комерційної нерухомості в оренду без посередників

Здати комерційну нерухомість в оренду в Луцьку вам може здатись більш надійним та безпечним способом отримання прибутку. Особливо, якщо ви робите це без посередників. Але і в цьому випадку є ризики, які потрібно врахувати:

  • Невірне визначення призначення Вашого приміщення і як наслідок втрата більшого доходу. Ви весь час були впевнені, що в Вас офісне приміщення, з ціною 100 грн/кв.м. Але демонтувавши, законно, дві несучі стіни Ви отримаєте чудове приміщення під магазин з втричі більшою орендною платою.
  • Несвоєчасна сплата оренди (особливо поширено у випадках, коли офіційно сплачується одна сума, а решту додають особисто, поза документацією. Домовленість про оплату «на словах» дуже легко не виконувати).
  • Вибір неякісного орендаря, що з’їжджає не заїхавши, прихопивши Ваше майно або пошкодивши приміщення.

Здати в оренду комерційну нерухомість без посередників або продати комерцію в Луцьку – це завжди ризик, адже через брак досвіду та некомпетентність можна натрапити на безвідповідальних, нечесних орендарів та покупців. Тому ми завжди рекомендуємо звертатись до професіоналів!

Спеціалісти нашої компанії мають багаторічний досвід роботи у посередництві, тому допоможуть не тільки вирішити проблеми, але й попередять їх виникнення. Вони знають, як уникнути ризиків, а також як і кому здати нерухомість в Луцьку по найвищій ціні, відстоюючи Ваші інтереси.

Бережіть свій час та нерви, не ризикуйте! Спеціалісти «Атланта Нерухомість» допоможуть вам продати комерційну нерухомість в Луцьку або здати в оренду без зайвих турбот!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *