З чого розпочати продаж свого власного житла? Хтось над цим задумується, а хтось ні. Недарма кажуть: «Як корабель назвеш, так він і попливе». І це дійсно так. Проаналізувавши всі плюси та мінуси передпродажної підготовки слід виокремити кілька етапів.

1. Фахова консультація зі спеціалістом на ринку нерухомості. Звичайно не завжди думка спеціалістів може зійтися з вашою, але якщо кілька спеціалістів висловили вам схожу позицію щодо ціни, наприклад, вашої квартири на ринку сьогодні, тоді варто прислухатися.2. Оцінка свого житла. Найкраще прийняти для себе «найгірший сценарій розвитку продажу квартири» і з цього починати будувати свій майбутній план… Пам’ятайте, що на ринку нерухомості продається не лише ваша квартира, тому намагайтеся оцінити її по ринковій ціні, а не завищеній.

3. Перевірка необхідних документів під час продажу. Якщо технічна сторона в порядку — весь пакет документів готовий — пам’ятайте про людський фактор, а саме попередня домовленість між усіма, хто приймає участь у безпосередньому продажі квартири. До прикладу: згода між співвласниками квартири, або дозвіл сусідів на продаж тощо.

4. Обов’язкове прибирання квартири перед продажем. Нехай у квартирі буде просто, але чисто, речі залишаються на своїх місцях, приємний запах і т.д.

5. Якісне фото і детальний опис квартири. Правильний ракурс, освітленість житла – найчастіше це 90 відсотків швидкого продажу. Знайдіть якнайбільше переваг щодо квартири, локації тощо. Опишіть їх правдиво та інформативно.

6. Правильне та чітке позиціювання. Не бійтеся широко та правдиво описувати всі характеристики своєї квартири. Це дасть змогу зацікавити більшість покупців купівлею саме вашої квартири (комусь треба лише перший поверх, а комусь — останній).

7. Комплексна реклама. Не полінуйтеся розповсюдити оголошення свого житла на якомога більше сайтах та дошках продажу об’єктів нерухомості. Дайте можливість побачити та почути про продаж саме вашої квартири більшій кількості потенційних покупців.

Продаж квартири це завжди клопітка та не легка робота. Але пам’ятайте золоті слова: «На кожен товар є свій купець». Лише свідомо віднесіться до продажу свого житла і результат гарантовано!

Ірина Лухтай,
менеджер з продажу житлової нерухомості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *