Все, ВИРІШЕНО! У нас буде власний будинок!

Самі побудуємо!

І в уяві відразу: весняний ранок, Ви на терасі, з чашкою запашної кави, пташки співають – повний релакс!

Перший крок до реалізації такої мрії – це вдало купити земельну ділянку під забудову.

Ключові критерії вибору ділянки:

1. Екологія локації для будівництва (дані можна отримати через Міністерство енергетики та захисту довкілля, Держводагенство, SaveEcoBot і т.д.)

2. Інфраструктура. Тут індивідуально: комусь важлива піша доступність до школи, супермаркету чи парку; іншим – краще подалі від шуму і трафіку, ближче до природи.

3. Геологічне дослідження ділянки . Потрібно детально вивчити особливості місцевого грунту, визначити рівень грунтових вод.

4. Віддаленість від електричної лінії і можливість підключення до електромережі. Якщо електричні стовпи об’єктивно далеко від ділянки чи взагалі відсутні по масиву – задоволення з установки опор і монтування електричних кабелів дуже і дуже вартісне.

5. Можливості підключення до газопроводу – уточнюйте інформацію в регіональній газовій службі.

6. Можливість підключення до централізованої каналізації. Якщо ж ні – «як в даній місцевості себе ведуть септики?» – повертаємося до вивчення рівня підземних вод.

7. Наявність та якість води. Тут два варіанти: буріння свердловини чи підключення до централізованого водопостачання. Якість води перевірити обов’язково – відповідних сервісних служб на сьогодні вистачає.

8. Співвідношення ділянки з наявним проектом будинку. Найбільш оптимальним варіантом вважається ділянка, близька за формою до квадрату або прямокутника.

9. Наявність/віддаленість сусідніх будинків. Особливий пункт для вивчення: чи не виросте поруч з вашою ділянкою багатоквартирний будинок чи комерційний об’єкт ( якщо це біля дороги)?

10. «Юридична чистота» ділянки. Тут в допомозі стане знайомий нотаріус або компетентний юрист.

Щоб перевірити все вище перечисленне Вам знадобляться час та гроші або ж професійний рієлтор, що зможе відразу запропонувати перевірені ділянки, вказавши на їх плюси та мінуси.

 

Дмитро Хоміч,
менеджер з продажу житлової нерухомості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *