Ринок комерційної нерухомості в Луцьку як і в Україні та у світі зорієнтований на оренду приміщень. Прогрес, швидкі зміни в потребах та запитах вимагають мобільності.

Але відмовлятися від купівлі приміщення наші фахівці не радять. Особливо якщо:

  • для цього не потрібно залучати кошти з оборотного капіталу;
  • ви не знайшли оптимального варіанту в оренду, а пропозиція купівлі відповідає усім запитам;
  • приміщення в майбутньому можна переформатувати, оптимізувати під потреби бізнесу або вигідно продати.

Ключове значення у виборі приміщення, як для купівлі, так і для оренди, має його місце розташування.

Одним зі значущих моментів, на які варто звернути увагу і на якому акцентують потенційні шукачі приміщень, це віддаленість від стратегічних об’єктів, а також більш-менш стабільна робота наявних мереж або можливість підключення автономних систем живлення.

Без прив’язки до прохідності обирати приміщення можуть бізнеси, що орієнтовані на віддалену роботу, виробництва та склади. Тим же хто орієнтований на прямий контакт з клієнтом обов’язково варто порахувати потоки, а ще оцінити конкуренцію та синергетику довкола.

Бюджет. Обов’язково рахуйте окупність. Якщо у вас це перший досвід, почитайте аналітику, поспілкуйтесь із тими, хто працює в подібній сфері (якщо маєте таку можливість), а ще краще зверніться до фахівців у сфері комерційної нерухомості.

І обов’язково до бюджету закладіть так звану “страхову суму” (цього навчив ковід і масштабне вторгнення підтвердило). У вас має бути закладена певна сума на простій, особливо якщо йдеться про оренду.

Обов’язково перевіряйте документи щодо експлуатації, укладених договорів з відповідними комунальними службами, ставте запитання та озвучуйте побажання. Це як мінімум, дозволить уникнути незручностей після підписання паперів, а як максимум дозволить зекономити частину коштів на початку. І, звичайно, залучіть юриста, що допоможе виявити не помітні для вас нюанси та узгодити делікатні питання для взаємовигідної угоди.

Олександр Данкін,
керівник відділу комерційної нерухомості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *