Якщо Ви вирішили спробувати себе у якості інвестора і вкласти кошти у новобудову з метою послідуючого «перепродажу» і отримання прибутку – ось кілька моментів, на котрі варто звернути увагу:
- Дивимося на документацію
Питайте у забудовника такі документи:
- Документи на землю, на якій будується будинок.
- Містобудівні умови та обмеження.
- Дозвіл на будівництво або декларацію про початок будівельних робіт
- Технічні умови на підключення будинку до міських комунікацій.
- Дивимося на ціну
Безкоштовний (а в нашому випадку – дешевий) сир буває тільки в мишоловці. Ця нехитра мудрість допоможе провести перший етап «кастингу» привабливих об’єктів для інвестування. Не може квадратний метр в новобудові, яка законно будується, коштувати в 1,5-2 рази дешевше, ніж в середньому по ринку. Також з’ясуйте механізм і розмір фінансових затрат в процесі переуступки.
- Шукаємо додаткову інформацію
Вивчіть інформацію про об’єкт і його забудовника хоча б в інтернеті, не кажучи вже про запити в ДІАМ. На профільних форумах і спеціалізованих сайтах можна знайти масу інформації про забудовника та об’єкт. Приймаючи рішення про інвестування на підставі максимально повної інформації, ви значно підвищуєте ймовірність кінцевого успішного результату.
Або – йдете на усвідомлений ризик.
- Прислухаємося до «іншої думки»
Коли основний «кастинг» новобудов пройдено і у вашому списку привабливих для інвестування новобудов залишилося всього 2-3 об’єкти, не пошкодуйте кілька сотень гривень, і замовте незалежну юридичну експертизу об’єкту та угоди.
Доручайте аналіз тому юристу, якому довіряєте саме ви, а не якого рекомендує забудовник.
Дмитро Хоміч,
менеджер з продажу житлової нерухомості