«Дивитися квартиру не буду, тому що немає балкона» – доволі популярна фраза-заперечення у середовищі покупців житлової нерухомості. Ні зручний район, ні середній поверх, ні хороший внутрішній стан не «спасають» «безбалконне» житло, яке у стереотипному сприйнятті наших людей відразу переходить у категорію неліквіду.

А знаєте, що саме найцікавіше? На пряме запитання, для чого людям балкон, більшість просто впадають у ступор із швидкою відповіддю («в смислі нашо – шоб був», «він просто має бути і все»), решта наводять аргументи типу «пити каву вранці за столиком, ввечері гарячий чай, насолоджуватись краєвидами», «сушити речі» і «використовувати в якості додаткового місця зберігання».

Сувора ж буденна реальність така – у нашій країні дуже і дуже небагато романтиків, для яких балкон є місцем релаксу, а багато людей сушать білизну на портативних сушарках, які можна розмістити у будь-якій кімнаті: і зручно, і сохне швидше (особливо взимку), і повітря в квартирі додатково зволожує.

На рахунок альтернативних місць для зберігання – питань нема: вітчизняні балкони захаращують усім підряд із швидкістю росту валютного курсу. Інколи на балкон взагалі фізично не можна потрапити – масштаби непотребу, який тут назбирувався роками, інколи по-справжньому вражає.

Тому, моя особиста порада така: так, наявність балкону можна вважати приємним бонусом (особливо там, де за рахунок балконної площі можна збільшити геометрію кімнати), але – не категоричним аргументом при прийнятті рішення стосовно можливої купівлі чи не купівлі певної квартири: подібне питання потрібно приймати більш комплексно.

Або – на основі консультації спеціаліста у сфері житлової нерухомості, яку, до речі, можна отримати за телефонами: (067) 450-69-79;                           (099) 450-69-79.

Дмитро Хоміч,
менеджер з продажу житлової нерухомості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *