Робота з нерухомістю – це постійний рух. Такий собі ментальний спорт, що тримає м’язи фахівця в тонусі.

“Оскільки ми працюємо в одному напрямку, то дозволю сьогодні обрати собі в порівняння біг. Працюємо лише на продавця, здійснюючи повний цикл продажу, а отже естафета то не про нас, хоча по колу і з перешкодами, як би не хотілось, траплялось”, – говорить фахівець у сфері житлової нерухомості Юлія Печончик.

До війни в класичному сегменті ринку (візьмемо за приклад +/- стандартні квартири, таунхауси, і американки – будинки), ми бігли спринтерські дистанції (100/200м, як 1/2 місяці в роботі) і на покритті, яке нам добре знайоме (Луцьк та околиці). Як прийти від старту (виходу об’єкта на ринок) до фінішу (здійснення угоди) ми були обізнані, треновані, адаптовані до можливих похибок, відпрацьовували технічно і швидко, а отже справедливо отримували свою нагороду. Бо, якщо ти постійно і регулярно займаєшся, ти в формі. І завжди маєш кращий результат!

Війна внесла корективи.

Щойно в країні було введено воєнний стан, усі процеси, що стосуються купівлі-продажу завмерли через закриття реєстрів. І це, окрім загального шоку, розгубленості і відсутності розуміння, що ж робити далі. Куди і як все буде рухатись, не було відомо нікому. Але врешті реєстри, як і економіка запустились (нехай з обмеженнями), всі учасники процесу включились і навіть здавалось, що от-от і піде рух. Міграційні процеси ж пройшли в обидва боки: одні люди поїхали, інші – приїхали, а отже потреби, як продати, так і купити в перспективі малювались непогані. Але …

Сьогодні, через два місяці з моменту відкриття реєстрів, ми приходимо до думки, що доведеться перелаштовуватись і бігти, якщо не марафон, то півмарафон точно.

Упустимо навіть законодавчі обмеження і нюанси у підготовці нерухомості до продажу.

Очікування продавців на старті виходу на ринок ростуть пропорційно тому, як збільшується перелік пропозицій на основних рекламних дошках. Своя нерухомість завжди краща і трішки коштовніша за таку ж, але що тобі не належить, «по телевізору казали, що має рости». А черга з покупців не стоїть! Навіть попередньо мотивованих та зацікавлених, застопорила ця незрозуміла ситуація з цінами. Та й, зрештою, як би відносно спокійно в нашому регіоні не було, певності у завтрашньому дні немає ні в кого. Ми щодня бачимо як ворог руйнує будинки в інших містах.

Ситуація складна, але життя триває і тому сьогодні для нас важливо виявляти справді мотивованих людей з обох сторін, аби той забіг нехай і в довгу не перетворювавсь на ходіння по муках. Що ж стосується самостійного продажу нерухомості власниками, то передбачаємо, що більшість від старту до фінішу отримають, якщо не травматичний досвід, так точно умовну кріпатуру, а дехто точно зійде з дистанції. Якби не було, а півмарафони і марафони рідко вдаються людям зовсім без досвіду.

З вірою в ЗСУ і нашу Перемогу, працюємо далі і відстежуємо ситуацію на ринку нерухомості в нашому місті та його околицях!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *