28 лютого 2022 р. Кабінет Міністрів України прийняв постанову №164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану». Пізніше до цієї постанови було внесено зміни.

Зупинимось на найбільш цікавих моментах.

Отже, відповідно до вищезазначеної постанови:

  • посвідчення довіреностей та заповітів, засвідчення справжності підпису на документах здійснюються без використання спеціальних бланків нотаріальних документів на білих аркушах паперу з нанесеними на них за допомогою комп’ютерної техніки реквізитами нотаріуса;
  • зупиняють перебіг строків для прийняття спадщини на час воєнного стану;
  • в умовах воєнного або надзвичайного стану спадкова справа заводиться за зверненням заявника будь-яким нотаріусом України, незалежно від місця відкриття спадщини. В умовах воєнного або надзвичайного стану за відсутності доступу до Спадкового реєстру нотаріус заводить спадкову справу без використання цього реєстру та перевіряє наявність заведеної спадкової справи, спадкового договору, заповіту протягом п’яти робочих днів з дня відновлення такого доступу. Якщо за результатами перевірки відомостей Спадкового реєстру встановлено наявність раніше заведеної спадкової справи, заведена без використання Спадкового реєстру спадкова справа передається до нотаріуса, яким раніше заведено спадкову справу. Якщо наявність такої справи не встановлено, здійснюється реєстрація спадкової справи в Спадковому реєстрі (наказ Міністерства юстиції України від 11.03.2022 р. №1118/5 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів у сфері нотаріату»); забороняється видача свідоцтва про право на спадщину у спадковій справі, заведеній без використання Спадкового реєстру, до її реєстрації у Спадковому реєстрі.”.

Крім того, звертаємо увагу, що у перший день війни, з метою недопущення зі сторони ворога будь-яких несанкціонованих дій з інформацією державних реєстрів, державою було тимчасово призупинено роботу Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Тому, до відновлення роботи всіх необхідних держреєстрів, не вчиняються нотаріальні дії, які неможливі без функціонування такого реєстру, зокрема, посвідчення договорів відчуження майна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *