Невеликий затишний будинок, обов’язково – біля лісу, з просторою терасою, ідеальним зеленим газоном і мінімумом сусідів.

Ммм, відчуваєте п’янкий запах хвої, помножений на аромат вранішньої кави, спів пташок і шепіт тихого літнього дощу?

Видихайте.

Зараз поговоримо про неідельність Вашого ідеального будинку.

1. Недоліки локації. Бажання бути «подалі від людей» має зворотню сторону у вигляді складнощів діставання до будинку:
громадський транспорт курсує рідко, ще рідше – доїжджає безпосередньо до самого будинку: як правило, від зупинки доведеться ще добряче «потопати». Звідси – «жива» потреба мати власний автомобіль (а ще краще – два). Немаєте машини? Тоді доплюсуйте витрати на придбання й утримання «залізного коня» у кошторис свого майбутнього будинку.
дороги у «немасових» локаціях найчастіше мають дуже плачевний вигляд і стан, тому – навіть подорож власним автомобілем перетворюється ще у той квест.
– у віддалені райони довше і важче дістаються екстренні служби (пожежні, швидкі і т. ін.); схожа історія і з таксистами – «беруть» дорого, часто – взагалі відмовляються їхати на виклики у «глуш».
інфраструктура у віддалених районах – як правило, на дуже примітивному рівні: продуктовий магазин в якості обов’язкової програми, а от інші «блага цивілізації» (аптеки, побутові магазини, кафешки, врешті-решт) – велика рідкість.

2. Специфічний ґрунт, на якому майже нічого не росте; коріння дерев, яке періодично норовить залізти на подвір’я, зіпсувати ідеально викладену бруківку і паралельно підірвати фундамент Вашого будинку; орда найрізноманітніших комах, від яких не спасають ні протимоскітні сітки, ні найрізноманітніші спреї; ризики падіння на будинок і подвір’я сусідніх дерев (чи то від їх старечого віку, чи від нападків непогоди, чи від банального бажання природи насолити своїм набридливим сусідам); можливі несподівані гості у Вашому дворі в особі найрізноманітніших представників лісової фауни (добре, якщо справа обмежиться «мімімішними» білочками і зайчиками); постійне сміття у межах двору від опалого листя, хвої і шишок – Ви точно прорахували усі суперечливі моменти життя поблизу лісу?

3. Неочевидні камені. Одна справа – мріяти про усамітнене життя, і зовсім інша – постійно жити у будинку біля лісу без великої кількості сусідів.
– Тут і банальна спрага до «живого» спілкування (якихось пів-року без нормального конекту із людьми можуть перетворити «гармонію із самим собою і довколишнім світом» на «ну нафіг цю глухомань, я тут сам потихеньку покриваюсь мохом»);
– і питання особистої безпеки (навіть найнадійніша охоронна система може не врятувати Ваш будинок від грабіжників – не забувайте про віддаленість і якість доріг до Вашої оселі; а тому – всерйоз задумайтесь про отримання дозволу на зброю);
– і, як би банально це не звучало – момент особистого комфорту. Знаєте, вночі ліс виглядає не надто романтично, а в часи серйозної негоди завивання вітру і хаотичне похитування/поскрипування дерев може викликати мандраж навіть у найхоробріших серцях. А те, чи готові Ви до того, що Ваші діти без проблем можуть «махонути» у ліс чи до ближнього озерця без нагляду дорослих – питання взагалі відкрите.

Дмитро Хоміч,
менеджер з продажу житлової нерухомості

Атланта Нерухомість

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *