Якими б не були переваги життя на першому поверсі (про що детальніше можна прочитати тут), житло подібного типу має набагато більше очевидних недоліків, які впливають на якість життя і на свою ціну при продажі.

Так, на думку менеджера компанії «Атланта Нерухомість» Хоміча Дмитра, до головних недоліків квартир на перших поверхах можна віднести:

Шумова активність – неприємні звуки можуть долинати не лише із двору (де паркуються автомобілі, весело проводять час різноманітні компанії і можуть надто голосно шуміти діти), але й з під’їзду – за найгірших розкладів Ви будете чути УСІХ, хто заходить у Ваш будинок, усіх, хто «тусить» біля ліфта і усіх, хто має стійке бажання потрапити у під’їзд (так-так, всілякі кур’єри, комунальники, ремонтники і банальні гості мають стійку здатність дзвонити у квартири, номера яких першими вказані на під’їзді).

– На перших поверх, особливо – у квартирах давнішої архітектурної забудови, доволі частим явищем є холодна підлога. Заради цікавості, будучи наступного разу у гостях власників квартири на першому поверсі, відмовтеся від запропонованих капців і походіть босоніж по відкритих ділянках підлоги.

Підвальні приміщення під квартирою, які можуть бути як різної технічної якості (частими явищами є підтоплені підвали або підвали, які з плином часу перетворились у своєрідні смітники і розсадники антисанітарії та пацюків), так і несподіваних експлуатаційних рішень (деякі власники підвалів використовують їх в якості імпровізованих майстерень, складів і своєрідних місць для відпочинку – слухати гучну музику, вживати алкоголь і більш небезпечні речі тут можуть не лише й підлітки, але й люди без постійного місця проживання)

Сирість, високий рівень вологості – частий супутник приміщень на перших поверхах.

Проблеми з каналізацією – мешканці перших поверхів є першими жертвами забитих каналізаційних стояків і труб, і саме з їх сантехніки можна споглядати таке унікальне явище, як фонтан/басейн з фекалій і всякого непотребу.

Брудне повітря – на сьогодні двори багатоповерхових будинків доволі часто перетворюються у одне велике паркувальне місце, де вихлопи від автомобілів найперше попадуть у вікна мешканців перших поверхів. Та ж сама печаль із квартирами, поблизу яких проходить автомагістраль чи інше транспортне сполучення.

Вигляд з вікна – часто на вікна квартир першого поверху встановлюють захисні решітки, а ще – через розташовані поруч кущі, дерева і сусідні будинки може погано потрапляти світло.

Відсутність приватності – я сам, ідучи з магазину, ні-ні та й «залипну» у чийсь телевізор на першому поверсі. Одного разу я так продивився фінальні 10 хв. футбольного матчу).

Безпека – у вікна й двері квартир на першому поверсі набагато легше потрапити грабіжникам.

Потреба догляду за прибудинковою територією – якщо Ви живете на першому поверсі, то, скоріше всього, впорядкування ділянки поруч із своїми вікнами стане Вашою персональною проблемою і майже святим обов’язком. І не забувайте про недопалки і сміття, які динамічно будуть летіти під Ваші вікна з квартир на верхніх поверхах.

Несподіване сусідство – гризуни, комашня, мурахи й інша різноманітна нечисть з легкістю світла найперше потрапляє у квартири на перших поверхах.

Розташування під квартирою комерційних приміщень – дуже сумнівний бонус для мешканців перших «житлових» поверхів. Одна справа – офіс, і зовсім інша – гамірне кафе із шумними відвідувачами. А потужний кондиціонер/витяжка під власним балконом – взагалі однозначна печаль.

– Ще один антирекорд – відсутність власного балкону як такого. Ні тобі місця для сушки одягу, ні території під робочий кабінет/зону релаксу, ні можливості зберігати найрізноманітніші і – часто-абсолютно непотрібні речі.

Дмитро Хоміч,
менеджер з продажу житлової нерухомості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *