Життя у шлюбі – загалом дуже цікавий і непередбачуваний квест, і, цілком логічно, що у питаннях продажу або можливого придбання нерухомого майна також є свої нюанси.

ОТОЖ

Якщо Ви вирішили придбати житло і при цьому перебуваєте в шлюбі, то для укладення угоди потрібна нотаріально завірена згода іншого члена подружжя.

ЧОМУ

Все, що було нажито спільно в рамках щасливого (або не дуже) подружнього життя – вважається  спільною набутою власністю. Відповідно, витратити спільні гроші (у нашому випадку – придбати нерухомість), або продати спільну нерухомість можна тільки за взаємною згодою.

ЩОПРАВДА – НЕ ЗАВЖДИ.

До спільного майна не належить:

– нерухомість, що була придбана до шлюбу

– нерухомість, що була отримана в дар або успадкована вже під час шлюбу

– є шлюбний договір (контракт), що не передбачає передачу нерухомого майна у спільну власність

Також, за попередньою домовленістю обидвох членів подружжя, при здійсненні операцій купівлі-продажу нерухомості в нотаріуса одна із сторін шлюбу (приміром – дружина) може написати заяву встановленого зразка, згідно якого підтверджує, що інша сторона  (до прикладу – чоловік) набуває вказане майно виключно за особисті кошти, що по суті своїй є фактичною відмовою від можливих претензій на зазначені квадрати в процесі потенційного майбутнього розлучення. Чого, звичайно, нікому не бажаємо – живіть усі в мирі і щасті.

Але в питаннях нерухомості краще попередньо проконсультуєтесь у професіоналів. Таких, до речі, можна знайти за телефонами (067) 450-69-79, (099) 450-69-79.

Дмитро Хоміч,
менеджер з продажу житлової нерухомості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *